Uprawa pieczarek Tenderenda

O firmie

UPRAWA PIECZAREK TENDERENDA Magdalena Tenderenda

to nowoczesne, a zarazem rodzinne gospodarstwo rolne specjalizujące się w uprawie pieczarki białej.

Początki pieczarkarni to rok 2001, zaś jego budowa i obecny stan oparty na pełnej automatyce i klimatyzacji są wynikiem doświadczenia czerpanego z rodzinnych tradycji pieczarkarskich sięgających lat 70. XX wieku.

Produkujemy 400 ton pieczarek miesięcznie na prawie 18000 m2 powierzchni uprawnej.

Nasze gospodarstwo prowadzi wspólną politykę handlową z Uprawą Pieczarek Sebastian Markiewicz w Dobroniu, co pozwala osiągnąć sprzedaż na poziomie 800 ton miesięcznie. Wspólnie na rynku działamy pod marką Eurofungi Sp. z o.o.

Ponieważ sprzedajemy pieczarki uprawiane w naszych pieczarkarniach, możemy dostarczyć do odbiorcy najwyższej jakości świeże pieczarki w bardzo krótkim czasie od momentu ich zbioru.
Uprawa pieczarek Tenderenda posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, jak wyprodukować, zapakować i dostarczyć kontrahentowi oddalonemu niejednokrotnie tysiące kilometrów od nas, towar najwyższej jakości.
Współpracujemy z wieloma odbiorcami z Unii Europejskiej (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, kraje skandynawskie) oraz z sieciami handlowymi i supermarketami w Polsce.
Ciągle wychodzimy naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom obecnego, wymagającego rynku, zwiększając produkcję, zatrudnienie oraz zdobywając nowe kwalifikacje poparte odpowiednimi certyfikatami.

Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do odwiedzania naszej oferty na stronie Eurofungi lub o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Certyfikaty

Dbamy o najwyższą jakość oferowanych produktów o czym świadczą uzyskiwane przez naszą firmę certyfikaty.

Zakład od 2005 roku posiada wdrożony i certyfikowany corocznie system zapewnienia bezpieczeństwa żywności dla produkcji rolnej GLOBAL G.A.P. (poprzednio EUREGAP).

W związku z rosnącymi wymaganiami naszych odbiorców od 2007 roku posiadamy wdrożony i również odnawiany certyfikat Tesco Nurture (Tesco Nurture’s Choice).

W 2014 roku wdrożyliśmy i certyfikowaliśmy system HACCP będący potwierdzeniem bezpieczeństwa procesów sortowania, konfekcjonowania, magazynowania i dostarczania przez nasz zakład pieczarek do odbiorcy końcowego.

Dysponujemy także certyfikatem Field to Fork, który udziela sieć sklepów Marks&Spencer. Jest on potwierdzeniem obecności naszych produktów na rynku Wielkiej Brytanii i zaufania jakim nas darzy.

W 2018 uzyskaliśmy certyfikat Waitrose. Waitrose jest siecią sklepów na rynku angielskim, która w sprzedaży ma wysokiej jakości produkt. Dostawcy świeżych produktów jak i gotowych dań muszą przejść przez audyt Waitrosa, który skupia się na sprawdzeniu dokumentacji jak i na jakości produktów oraz sprawdzeniu miejsca pracy i bezpiecznego, zgodnego z przepisami traktowania pracowników. Jesteśmy dumni, że Nasze Gospodarstwo odpowiada tym normom.

W 2019 uzyskaliśmy certyfikat GRASP, czyli ocenę ryzyka dotyczącą praktyk społecznych. Producenci korzystający z certyfikacji GLOBAL G.A.P. mogą dobrowolnie skorzystać z oceny GRASP, która odnosi się bezpośrednio do sposobu zapewniania bezpieczeństwa pracowników i poszanowania ich praw. Zaświadczenie GRASP jest potwierdzeniem dobrych praktyk zatrudniania pracowników w gospodarstwie.

W 2024 roku uzyskaliśmy certyfikat LEAF MARQUE standard, którego celem jest spełnienie najwyższych wymagań środowiskowych i krajobrazowych w produkcji rolnej dla żywności, której poszukują najbardziej wymagający klienci. LEAF MARQUE jest standardem odniesienia dla producentów, którzy chcą zaoferować maksymalne zaufanie do swoich procesów produkcyjnych. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa produkcji, producenci pokazują, że dbają o otaczające środowisko oraz wdrażają procesy poprawy ochrony środowiska i krajobrazu.

Ciągle wychodzimy naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom obecnego, wymagającego rynku, zdobywając nowe kwalifikacje poparte odpowiednimi certyfikatami.

Kontakt


UPRAWA PIECZAREK TENDERENDA
Magdalena Tenderenda

Wronowice, ul. Folwarczna 25,  98-100 Łask

NIP 831-151-38-17
REGON 472935067

Kontakt:
tel.: +48 43 675 45 66
fax: +48 43 676 22 99

Lokalizacja:
N 51° 37' 1.574''
E 19° 9' 34.801''

Kierownik zakładu:
Paweł Borowski
tel.: +48 697 69 68 68
e-mail: pawel@tenderenda.pl

Sekretariat:

Godziny pracy:
od poniedziałku do piątku
07:00 – 15:00

Beata Niezgodzka
tel.: +48 43 675 45 66
e-mail: bsocha@tenderenda.pl

Joanna Pałuszyńska
tel.: +48 43 675 45 66
e-mail: joanna@tenderenda.pl

Daria Jaworska
tel.: +48 43 675 45 66
e-mail: daria@tenderenda.pl

Katarzyna Olejnik-Jędrasik
tel.: +48 43 675 45 66
e-mail: katarzyna@tenderenda.pl